Kağıthane’de yılan görüldü: Şehir dışına götürüldü

İstanbul Kağıthane’de bir binanın etrafında yılan görüldü. Mahalleliler, Türkiye Yaban Hayatı Koruma Derneği’ni arayıp yardım istedi.

Dernek üyeleri, Çeliktepe Mahallesi’ndeki bir binanın bodrum katına kaçan yılanı yakalamak için çalışma başlattı. Ekip, bodrum katına giren yılanı yakaladı, mahalleliler ekibe teşekkür etti.

Dernek üyeleri yılan doğaya salmak üzere şehir dışına götürdü.

Türkiye Yaban Hayatı Koruma Derneği Başkanı Ahmet Taşçı, yakaladıkları yılanın zehirsiz olduğunu belirterek, “Yılanlar düşündüğümüz gibi tehlikeli canlılar değildir, ancak onlar da kendi hayatını korumak için bazı şeyler yapacaktır. Elimizdeki yılan zehirsiz, yetişkin bir sarı yılan. Çok güzel bir tür. Yılanı bu alandan kurtardık, doğal alanına bırakacağız. Mahalleliye çok teşekkür ediyoruz, çünkü öldürmediler ve bizi aradılar. Biz de gelip aldık. Evinizde, çevrenizde bir yılanla karşılaştığınız zaman bize ulaşın, gelip alırız.” dedi.

Öte yandan, bir kedinin yılana yaklaşması, yılanın kediye karşı kendisini koruması, vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir