Kan Donduran İstismar: 15 Yaşındaki Çocuk ve Ailesine Cehennemi Yaşattı

S.A. (16), geçtiğimiz yıl yapmış olduğu şehirlerarası otobüs yolculuğunda Hasan Aslan (35) ile tanıştı. Bu sıralarda henüz 15 yaşında olan S.A.’yı manipüle eden Hasan Aslan, kendisine abice yaklaşarak bir samimiyet kurdu ve S.A.’nın telefon numarasını elde etti.

İSTİSMAR ETTİĞİ ÇOCUĞA YAKIN OLMAK İÇİN ŞEHİR DEĞİŞTİ

Başlangıçta S.A. tarafından ‘dostça’ görünen bu ilişki, zamanla Hasan Aslan’ın S.A.’ya yönelik duygusal ve cinsel istismarını dönüştü. S.A.’ya kendisiyle evleneceğini belirten Hasan Aslan, yaşadığı Mersin Tarsus’tan taşınarak, S.A. ve ailesinin bulunduğu Denizli’de ikamet etmeye başladı.

ADINI KOLUNA DÖVME YAPTI, İSMİNİ DUVARLARA KAZIDI

S.A.’nın kendisiyle görüşmek istemediğini belirtmesine rağmen Hasan Aslan, takıntı haline getirdiği S.A.’nın adını koluna dövme yaptırdı. Bulunduğu odanın duvarlarına S.A.’nın anne, baba ve kardeşlerinin adını yazan Aslan, yolladığı kısa mesajlar ile S.A.’ya yönelik sayısız tehditte bulundu.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU, TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI

Aslan’ın ısrarlı tacizlerinin ardından S.A.’nın babası C.A., Aslan hakkında şikayette bulundu. Savcılığa sunulan deliller arasında tehdit mesajları ve şüpheli ifadelerinin yanı sıra, Aslan’ın 15 yaşındaki S.A.’yı takip ettiğine dair güvenlik kamerası kayıtları da yer aldı.

Savcılık iddianamesinde, Aslan’ın aileye ait evi bastığı, S.A.’nın babasına “Ben bu çocuğu almadan hiçbir yere gitmem” ifadelerini kullanarak silah çektiği, 15 yaşındaki S.A.’ya fiziksel şiddet uygulayarak, saçlarından sürüklediği ve kaçırma girişiminde bulunduğu ve S.A.’nın babası C.A.’yı kast ederek “Babanın kemiklerini kırarım. Babanı öldürürüm” ifadelerini kullandığına dair şikayetler yer aldı.

Hasan Aslan, tehdit ve çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçlamalarından tutukluluk talebiyle mahkemeye sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemede hakkında tutuklama kararı verilen Aslan, cezaevine gönderildi. Ancak Aslan’ın tutukluluğu, aleyhinde ifade veren müştekilerin aynı aileye mensup olmaları gerekçe gösterilerek kaldırıldı. 2 ay cezaevinde kalan Aslan, tahliye edildi.

TEHDİT MESAJLARI DEVAM ETTİ, İSTİSMAR SOSYAL MEDYADA ORTAYA ÇIKTI

Cezaevinden çıkan Aslan, S.A.’yı istismar etmeye devam etti. Daha önce S.A.’ya ait zorla çektiği fotoğraflar ile şantaj yapan Aslan, S.A.’yı okuldaki öğretmeninden kıskandı ve öğretmenin de evini basarak tehditler savurdu.

Şu an 16 yaşında bulunan S.A., yaşadıklarını 12 Nisan tarihinde sosyal medya hesabından duyurdu. Yaşadıkları hakkında gazeteci Esref Larsen’e açıklamalarda bulunan S.A., Aslan tarafından “Yaşamamın tek sebebi seni öldürmek” mesajlarıyla tehdit edildiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir